Veikla

  • Projektas „Naturlab.Lt“
Vasarą buvo paskelbtas Neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo ir organizavimo konkursas. Iš 209 pateiktų projekto paraiškų finansavimą gavo 35. Gruzdžių gimnazijos projektas „Naturlab.Lt“ gavo 4520 eurų finansavimą. Buvo organizuota įvairi STEAM filosofija paremta veikla. Tikslas – edukacinės veiklos, gamtamoksliniai tyrinėjimai Nemunėlio Radviliškyje, Biržų, Akmenės, Šiaulių miesto ir rajono apylinkėse. Projektas buvo suskirstytas į tris pagrindinius etapus. Visuose etapuose dalyvavo Akmenės gimnazijos, Biržų Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos, Gruzdžių gimnazijos ir Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centro mokiniai. Pirmasis etapas vyko rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis Akmenėje ir jos apylinkėse. Patyriminės veiklos buvo skirtos paminėti pasaulinę natūralios aplinkos dieną ,,Aš gamtoje, gamta manyje“. Veiklos buvo vykdomos Akmenės kultūros muziejuje, Ventos parke ir Kamanų rezervate.Antrasis etapas vyko spalio 7-8 dienomis Nemunėlio Radviliškio pagrindinėje mokykloje, Biržuose. Visos veiklos buvo skirtos paminėti Testuotojų dienai „Patirk, pasakok, atskleisk save“. Trečiasis etapas vyko Šiauliuose ir Gruzdžių gimnazijoje. Šis etapas vadinosi „Kūrybinės dirbtuvės“. Mokiniai turėjo galimybę Šiaulių „Aušros muziejuje“ realiai išbandyti archeologo „duonos“. Gidas papasakojo, kad archeologai kantriai kasinėja žemę ir iš surinktos informacijos gabaliukų dėlioja praėjusio gyvenimo vaizdų mozaiką. Kiekvienas moksleivis turėjo galimybę trumpam tapti archeologais ir jam priskirtame plotelyje profesionaliai rasti slypinčius archeologinius radinius. Praktinės veiklos metu mokiniai patys išbandė archeologo darbą: kasinėjo skirtą plotelį, kuriame surado archeologinius radinius, išmoko juos tvarkyti, užfiksuoti pagal visas archeologijos mokslo taisykles. Pažinę žemės gelmes, naudodami teikiamą jos gėrybę – molį, išbandėme dar vieną edukacinę veiklą – mokiniai mokėsi senoviniu būdu nusilipdyti mažą puodą iš molio. Įrengtoje keramikos raidą atspindinčioje ekspozicijoje susipažinome su atskirų istorinių laikotarpių keramika, jos tipais ir formomis, aptariame keramikos gamybos technologiją, virveline technika nusilipdėme iš molio puodą. Šiaulių universiteto Botanikos sode pajutome Šv. Kalėdų artėjimą ir džiaugsmo akimirkas pinat advento vainikus. Kiekvienas, išlaisvinęs savo kūrybiškumą, naudodamas gamtines žaliavas sukūrė vainiką. Susipažinę su Šiaulių miesto įdomybėmis, patraukėme į Gruzdžius, kuriuose laukė naktis, kupina nuotykių, tyrinėjimų, pažinčių ir gerų emocijų. Vakar Gruzdžių gimnazijoje prasidėjo įsikūrimu ir vėliau persikėlė į sporto salę, kur sportines rungtis organizavo kūno kultūros mokytojas metodininkas Augustinas Šlikas. Po varžybų visi naktipiečiavome. Daug emocijų sukėlė mandalos piešimas estafetėmis, mandalos gavosi įspūdingos, o spalvų įvairovė susiliejo į vientisą kūrinį. Šios mandalos puošia ir džiugina Grudžių gimnazijos bendruomenę.
Antrą dieną vyko protmūšis, kur rungėsi mokyklų ir dienos centro vaikai, jiems talkino mokytojai. Visi bandė įveikti užduotis susijusias ne tik su gamta, bet ir dainomis apie gamtą, sąsaja su Vokietija ir daug kitų įdomių dalykų.
Projekto baigiamasis renginys vyks pavasarį respublikinėje konferencijoje Radviliškio Nemunėlio pagrindinėje mokykloje.
Projekto vadovė socialinė pedagogė Rosita Veikalienė
Projektą rašė chemijos-biologijos mokytoja Laima Puzaite-Zdanavičienė, geografijos mokytoja Orinta Venckienė ir socialinė pedagogė Rosita Veikalienė.

  •  Atviros pamokos

Gimnazijoje vasario 26 d. vyko atviros pamokos: 6 klasėje tema „Savo pagaminto automobiliuko greičio apskaičiavimas ir galimybių įvertinimas“ (gamta ir žmogus), 7 klasėje tema „Laiko matavimas“ (fizika), 8 klasėje „Fizikinių dydžių matavimas, apskaičiavimas ir įvertinimas“ (fizika). Pamokų metu mokiniai atliko patyriminį mokymą: skaičiavo, matavo, taikė turimus socialinius įgūdžius, bendravo ir bendradarbiavo grupėse. Pamokų metu buvo ugdomi mokinių komunikavimo, pažinimo ir mokėjimo mokytis kompetencijos.

Fizikos mokytoja Daiva Jonkienė ir socialinė pedagogė Rosita Veikalienė

  • Atviros pamokos

2017 m. balandžio 4 dieną gimnazijoje vyko atvira pamoka 8 klasėje, tema „Cheminiai, fizikiniai reiškiniai ir socialiniai įgūdžiai“. Pamokos metu mokiniai per patyriminį mokymąsi susipažino su gamtamokslių dalykų, matematikos ir socialinių įgūdžių dalykinę integracija. Pamoką vedė chemijos mokytoja Laima Zdanavičienė ir socialinė pedagogė Rosita Veikalienė.