RUGSĖJO 8-OJI – TARPTAUTINĖ RAŠTINGUMO DIENA

Tarptautinės raštingumo dienos minėjimą kasmet inicijuojanti UNESCO komisija siekia, kad raštingumo skatinimas būtų laikomas svarbiu nacionalinės ir tarptautinės politikos klausimu.

Nepaisant to, apskaičiuota, kad daugiau nei 790 milijonų suaugusių žmonių pasaulyje negeba skaityti, rašyti ar dalyvauti savo bendruomenės gyvenime kaip visaverčiai jos nariai, todėl raštingumo problematika išlieka aktuali.

Šių dienų raštingumo samprata apima ne tik skaitymo, rašymo ir skaičiavimo įgūdžius, bet ir kritinį mąstymą, pilietinių vertybių puoselėjimą, kūrybišką raštingumo pritaikymą, savo teisių žinojimą bei naudojimąsi jomis.

Šiaulių rajono lietuvių kalbos mokytojai kviečia visų rajono mokyklų visų klasių mokinius rugsėjo 8 dieną rašyti diktantą ir taip paminėti Tarptautinę raštingumo dieną. Mes irgi prisidedame prie šios gražios iniciatyvos – visos klasės rašys diktantus. Raštingiausių mokinių lauks prizai!

Lietuvių k. mokytojų metodinė grupė