Edukacinė išvyka į Klaipėdos Kalvystės muziejų

2017m spalio 18 dieną I gimnazinės klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos Kalvystės muziejuje. Dalyvavo edukacinėje programoje  ,,Nepažintoji Baltų kultūra” , kuri parengta projektui „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra “. Tikslas – pagilinti Lietuvos kultūrinio paveldo pažinimą ir ugdyti gebėjimus mokytis menų.

Edukacinio užsiėmimo metu mokytojas  Dionizas Varkalis supažindino su pirmaisiais žmonių verslais, darbo įrankiais, baltų, kaip etninės grupės, formavimosi pradžia, baltų papuošalų įvairove, ornamentais ir jų prasme. Užsiėmimo metu mokiniams buvo demonstruojami įvairūs brangakmeniai. Mokiniai ne tik klausėsi įdomaus pasakojimo, bet ir patys aktyviai dalyvavo, ieškodami atsakymų į pateiktas loginio mąstymo reikalaujančias  užduotis, mokėsi atskirti vertingą brangakmenį nuo padirbto, mat aktyviausiam buvo pažadėtas apdovanojimas. Jį gavo Dovydas Kazlauskas. Mokiniai susipažino su restauratoriaus profesija, sužinojo, kad kas 5 metus restauratoriai turi laikyti egzaminus. Praktinės dalies metu mokiniai iš žalvario žaliavos pagamintus papuošalus galėjo patys nusišlifuoti. Mokiniai pamatė, kaip atrodė  Klaipėdos krašto kapinių kryžiai, tvorelės, varteliai, Didžiosios Lietuvos kryžiai-saulutės, architektūrinės Klaipėdos senamiesčio namų detalės, žvejybos įrankiai, namų apyvokos daiktai. Visi Kalvystės muziejaus ekspozicijoje ir kiemelyje esantys kryžiai datuojami XIX a. pab.–XX a. pr. Kalvės-muziejaus kiemelyje eksponuojami ypač meniški XIX a. pab.–XX a. pr. Klaipėdos kapinių kryžiai ir tvorelės.
Visi dalyvavę šioje edukacinėje išvykoje mokiniai liko patenkinti, praturtėję naujomis žiniomis ir patyrimais.
Dailės ir technologijų mokytoja Vilma Šimkuvienė
(Daugiau nuotraukų nuotraukų galerijoje)