Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

2018 m. lapkričio 12 – 15 dienomis  Gruzdžių gimnazijos skaitykloje  vyko tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurios tema – „Herojai“. Bibliotekoje lankėsi 1 – 4 klasių mokiniai.

Vaikai susipažino su  šiaurės šalių  rašytojų  pasakų  herojais. Atliko įvairias užduotis. Pirmokai turėjo  suvaidinti  herojų iš  pasirinktos pasakos. Surasti pasakos  Herojaus  šešėlį. Antrokai  sprendė galvosūkius, dėliojo dėlionę, kurioje  buvo pavaizduotas  pasakos herojus. Trečiokai  užrištomis  akimis piešė kiškiui, ausis, akis ir kitas veido dalis. Ketvirtokai  sprendė galvosūkius, atsakė į klausimus , dėliojo  dėliones Visos dienos mokyklos mokiniai visą savaitę  skaitė kūrinius, klausėsi  skaitomų pasakų, Lipdė  iš modelino  pasakų  herojus. Buvo linksma savaitė mokiniai daug sužinojo apie šiaurės šalių rašytojus, apie pasakų  herojus, kad jų  yra įvairių. Vieni  geri kiti  nelabai, bet  gėris visada nugali.