„Pažink, atrask, tyrinėk“

8  klasės mokiniai per integruotą gamtos mokslų dieną „Pažink, atrask, tyrinėk“ vyko į modernią nuotekų valyklą ir sužinojo apie nuotekų surinkimo ir valymo procesus. Šioje ekskursijoje mokiniai pamatė, kaip įrenginiai valo skirtingus teršalus ir kaip nuotekos tampa švariu vandeniu. Mokiniai sužinojo, kad  Šiaulių miestas buvo vadinamas „karštuoju tašku“ ir kur nuteka išvalytas vanduo.

Taip pat mokiniai apsilankė Birutės vandenvietėje, iš kurios patiekiama apie 60 proc. viso miestui reikalingo geriamojo vandens. Pažintinėje ekskursijoje pamatė ir sužinojo apie geriamojo vandens gavybos, gerinimo ir tiekimo procesus. Stebėjo, kaip iš vandens pašalinama geležis, kaip vyksta geležies pašalinimo procesas. Taip pat paragavo jau išvalyto vandens. Grįžę iš pažintinės  ekskursijos mokiniai parengs pristatymus apie vandens valymo etapus, juos parašys ir pristatys.
Chemijos mokytoja I. Gavorskienė
(Daugiau nuotraukų nuotraukų galerijoje)