Nuoseklus socialinis emocinis ugdymas

Gegužės 16 – 17d. 20 gimnazijos darbuotojų  ir lopšelio/ darželio „Puriena“ priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtoja  dalyvavome gimnazijoje vykusiame  socialinio emocinio ugdymo programos „Laikas kartu“ seminare, kurį vedė LIONS QUEST programos instruktorė Joviltė Beržanskytė.

Socialinis emocinis ugdymas yra procesas, reikalaujantis įgūdžių, reikalingų pažinti ir valdyti emocijas, skatinti rūpestingumą ir atsižvelgimą į kitus, kurti teigiamus santykius, priimti atsakingus sprendimus ir efektyviai susidoroti su sudėtingomis situacijomis. Šis  ugdymas – vaiko savitvardos, savimonės, atsakingo sprendimų priėmimo, tarpusavio santykių ir socialinio sąmoningumo ugdymas. Būtent toks ugdymas bei palanki tam aplinka padeda kurti gerus santykius bei patirti sėkmę moksle. Matydami poreikį gimnazijos bendruomenė nuo kitų mokslo metų įsitraukėme į šią programą, kurią sudaro 3 dalys – 1-4kl. mokiniams „Laikas kartu“, 5-8 kl. „Paauglystės kryžkelės“ ir I-IV gimn.kl. „Raktas į sėkmę“. Pasirengimas šių programų įgyvendinimui prasidėjo seminaru vadovams Vilniuje, kurį vedė dr. Daiva Šukytė bei  Lino Slušnio mokymais tėveliams Šiauliuose. Kaip tai praktiškai organizuoti seminaro gimnazijoje metu, vadovaujant puikiai lektorei,  atlikdami įvairias veiklas praktiškai išbandėme ir mokėmės pritaikyti teorines žinias. Ateityje dar laukia seminarai vyresnių klasių mokinių tėvams, pedagogams, darbuotojams.

Tad turėdami žinių bei tam reikalingos metodinės medžiagos nuo kitų mokslo metų pradžios 1-4 klasėse pradėsime įgyvendinti programą „Laikas kartu“, tokiu būdu padėdami mokiniams plėtoti socialinius ir emocinius įgūdžius, reikalingus tvirtam ir teigiamam charakteriui formuotis, kurdami savitarpio supratimu paremtą, jaukią ir saugią aplinką.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Šlikienė

(Daugiau nuotraukų nuotraukų galerijoje)