Amatų diena Gruzdžių gimnazijoje 2022

2022 m. Kovo 4 d. Gruzdžių gimnazijoje vyko „Amatų diena“ pradinių klasių mokiniams. Per atidarymą mokytoja Jekaterina papasakojo apie senovės lietuvių amatus, pademonstravo iš gimnazijos muziejaus senovinius daiktus: medines klumpes, verpstę, molinius indus, medinius šaukštus, medinę geldą ir kitus. Veiklos vyko kitose erdvėse. Gimnazijos bibliotekoje mokytojos Rima ir Lina mokė  vaikus lipdyti dirbinius iš sūrios tešlos, velti  darbelius iš vilnos.  Mokiniai ėjo ir į Gruzdžių miestelio biblioteką. Čia vaikai gamino tautiniais rūbais pasidabinusius lietuvaičius. Mokiniams pavyko labai gražiai pasigaminti darbelius ir taip praktiškai prisiliesti prie protėvių šaknų – Mūsų istorijos. Grįžę į klases pynėme, lipdėme iš modelino įvairius smulkius dirbinius: apyrankes, karolius, puodelius, indelius, pakabukus ir kt. Žaismingų ir originalių darbelių sukūrėme, todėl surengsime mokinių darbelių parodėlę gimnazijos koridoriuose.

Nuoširdžiai dėkojame mokytojai Jekaterinai, gimnazijos darbuotojoms Rimai ir Linai bei miestelio bibliotekininkėms Jurgitai ir Lionginai už puikias, įdomias edukacijas.


Pradinių klasių mokytojos