„Erasmus“ KA1 darbuotojų kvalifikacijos kursai

Gruzdžių gimnazijos ir  Šakynos skyriaus istorijos mokytojas Audrius Mickevičius  balandžio 4 – 8 d. dalyvavo „Erasmus“ KA1 darbuotojų kvalifikacijos kursuose „Blended Learning & Flipped Classroom“ Kipro mieste Limasolyje. Siekta ne tik pasisemti teorinių žinių, bet ir praktiškai išbandyti kaip galima pakeisti ugdymo procesą naudojant skaitmeninius įrankius. Kvalifikacijos kursus vedė DOREA Educational Institute lektorius Damianos Vavanos. Kursuose dalyvavo Lenkijos, Suomijos, Belgijos ir Lietuvos mokytojai. Kursuose mokinomės kaip tinkamai ir gerai organizuoti mišrų mokymą, kaip derinti įprastą mokymą su nuotoliniu mokymu. Anot lektoriaus, pamoka turi būti paremta šiuolaikinėmis skaitmeninėmis technologijomis. Mokinomės kaip galima ugdymo procese panaudoti learnworlds.com įrankį, kuriant skaitmeninį ugdymo turinį. Turėjome su šia programa atlikti užduotis, parengti ugdymo turinį. Neatsiejama mokytojų mobilumo programų dalis – kitų šalių švietimo sistemų, kultūros pažinimas. Susipažinome su Lenkijos, Suomijos bei Belgijos švietimo sistema, aktualijomis, pasiekimais ir problemomis. Galėjome palyginti ir pamatyti tam tikrus skirtumus ir panašumus. Kvalifikacijos kursų metu istorijos mokytojas A. Mickevičius susipažino su istorinėmis ir  kultūrinėmis Kipro vietomis (pvz., Kourion archeologinė vietovė – romėnų miesto griuvėsiai. Šioje vietovėje išlikę įspūdingos antikinės mozaikos, taip pat galima pamatyti romėnų pirčių, teatro bei gyvenamųjų pastatų liekanas).


Istorijos mokytojas Audrius Mickevičius