Matematika linksmai 2022

Mokiniai turi turėti bazinių žinių pamatą, bet ne ką mažiau svarbu išmokyti vaiką mąstyti ir turimas žinias pritaikyti praktiškai. Dažnai mokiniai, kurie puikiai sprendžia standartinius uždavinius, susidūrę su kitokiomis sąlygomis, nebemoka pritaikyti turimų žinių.

Gegužės 3 dieną 4 klasės mokiniai matematikos temos „Matai ir matavimai“ užduotis atliko  gimnazijos kieme. Ketvirtokai užduotis atliko porose: matavo sporto aikštelių, suoliukų  ilgį, plotį; įvairių medžių apimtį. Vėliau klasėje apskaičiavo plotą, perimetrą.

Mokiniai dažnai skatinami dirbti porose ir grupėse ir kartu ieškoti atsakymų. Diskutuodami, kaip reikėtų išspręsti uždavinius, jie ne tik randa atsakymus, bet ir išmoksta argumentuoti bei bendradarbiauti.

4 klasės mokytoja Ingrida Jašiskienė