Viešnagė VU Šiaulių akademijos botanikos sode

Gegužės 12d. Gruzdžių gimnazijos aštuntokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Augalai ir kvapai,, kuris vyko , VU Šiaulių akademijos botanikos sode. Tai buvo edukacija, kelionė į primirštą kvapų pasaulį, kurios metu mokiniai susipažino su botanikos sodu ir kvapiaisiais augalais. Užsiėmimo metu aplankė net atokiausias botanikos sodo kerteles, išžvalgė augalų kolekcijas ieškodami kvapniųjų augalų. Edukacijos vadovas prie aukuro įkūręs ugnį savo pasakojimu, apie kvapų atsiradimą smilkant, nukelė į senųjų civilizacijų laikus, viduramžius, baroką. Susipažinę su kvapų istorija siekiančia seniausius laikus, mokiniai leidosi į kvapniųjų augalų paieškas sode. Patyriminėje veikloje uostė, analizavo, augalus ir jų kvapus, mokėsi kritiškai vertinti kylančius su kvapais susijusius jausmus. Stebėjo, kaip veikia paslaptingasis alembikas padedantis išgauti kvapniuosius augalų vandenis ir eterinius aliejus. Edukacija mokiniams labai patiko.


Chemijos mokytoja Danguolė Norkuvienė