Vaikų vasaros stovyklą „500 km judumo“

Šakynos pagrindinės mokyklos kutūros klubas „Spindulys“ liepos 20-24 dienomis organizavo vaikų vasaros stovyklą ,,500 km judumo“. Projektas skirtas klubo ,,Spindulys“ nariams, Gruzdžių gimnazijos ir jos Šakynos skyriaus 7-10 kl. mokiniams. Organizuota 5 dienų turistinė stovykla dviračiais po Anykčių regioninį parką.

Apsistoję Aukštaitijos profesinio rengimo centro Anykščių filialo bendrabutyje, stovyklos dalyviai kasdien dviračiais važiavo į parko lankytinas vietas, dalyvavo įvairiose edukacijose. Lankėmės Labirintų parke, Medžių lajų take, prie Puntuko akmens, paminklo „Laimės žiburys“, Arklio muziejuje. Stovyklautojai kopė į Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę, baidarėmis plaukė Šventosios upe, vandens dviračiais – Rubikių ežere, važiavo drezina, bėgių dviračiu ir „siauruku“, savo jėgas išbandė Dainuvos nuotykių slėnyje, dalyvavo duonos kepimo edukacijoje, susipažino su audėjos ir kalvio amatais. Dalyvavome Anykščių miesto šventės renginiuose ir turnyruose.

Stovyklos dalyviai lavino organizacinius ir laiko planavimo įgūdžius: mokėsi fiksuoti įveiktus atstumus, skaičiuoti judėjimo greičius, taikyti duomenis planuojant kitos dienos maršrutus, poilsio vietas ir laiką.

Judėdami įvairiais būdais įveikėme projekte užsibrėžtus 500 km: autobusu nuvažiavome 346 km, dviračiais – po 93, traukiniu – 32, baidarėmis nuplaukėme 16 km, vandens dviračiais – po 6 km. Likusius (ir dar daugiau)  kilometrų nuėjome pėsčiomis.

Projektas „500 km judumo“ finansuotas Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto, Gruzdžių gimnazijos, Šakynos pagrindinės mokyklos kultūros klubo „Spindulys“ ir buvusio Šakynos mokyklos mokinio lėšomis.


Stovyklos vadovės Asta Lengvenienė ir Diana Navickienė