„Išmatuok plikomis rankomis“

Spalio 14 dieną 5 klasės mokiniai dalyvavo Biržų krašto muziejaus „Sėla“ organizuojamoje netradicinėje matematikos pamokoje „Išmatuok plikomis rankomis“. Pamokos metu mokiniai susipažino su senaisiais Lietuvoje naudotais matavimo vienetais. Išklausę vadovės pristatymą, penktokai buvo suskirstyti į komandas ir atlikinėjo užduotis: matavo savo žingsnio ilgį, sieksniais – pilies perimetrą, nustatinėjo aikštės centrą, skaičiavo patalpų plotus. Mokiniai suprato, kad senieji matavimo vienetai buvo netikslūs. Galime džiaugtis, kad dabar turime tikslius ir konkrečius matavimo vienetus.

Po pamokos penktokai lankėsi Biržų regioninio parko centre, aplankė žymiausias Biršų krašto karstines įgriuvas, Kirkilų apžvalgos bokštą, karstinių ežerėlių pažintinį taką, Smardonių šaltinį, Kirkilų parką. Išbandė paukščių garso gaudyklę. Perėję ilgiausią Lietuvos tiltą per Širvėnos ežerą, apžiūrėjo Astravo dvarą.

Kelionės metu mokiniai susipažino su gido profesija, išsiaiškino, kuo skiriasi archeologas nuo  geologo.