Skaitmeninių įgūdžių tobulinimas Prancūzijoje

Gruzdžių gimnazijos istorijos mokytojas, projekto „Hibridinio ugdymo galimybės“ koordinatorius Audrius Mickevičius spalio 24-28 d. dalyvavo „Erasmus“ KA1 darbuotojų kvalifikacijos kursuose „DIGITAL GAMES & STORYTELLING“ Prancūzijoje, Paryžiuje. Erasmus KA1 projektas „Hibridinio ugdymo galimybės“ (Nr. 2021-2-LT01-KA122-SCH-000041833) yra skirtas įgyti įgūdžius ir kompetencijas, kurios suteiktų galimybę keisti ugdymo procesą, didinant skaitmeninio, hibridinio ugdymo naudojimą ugdymo procese.

Penkių dienų kursuose dalyvavo mokytojai iš Ispanijos, Rumunijos, Vokietijos, Čekijos ir Lietuvos. Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė ANATOLIA EDUCATION organizacijos lektorė Yildiz Alice. Lektorė, teigė, kad skaitmeniniai žaidimai, skaitmeninės priemonės vis labiau įsigali ugdymo procese. Kvalifikacijos kursuose buvo pristatytos ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai dalykai. Teko atlikti užduotis individualiai, porose bei grupėse. Galėjome pabendrauti su kitų šalių atstovais, aptarti jų sėkmes ir nesėkmes diegiant įvairius skaitmeninius įrankius. Sukurta puiki atmosfera, įgyta nepakartojama patirtis leido susipažinti su skirtingų valstybių atstovais ir jų švietimo sistemomis. Viena diena buvo išskirtinė, kurios metu mes galėjome pasijusti mokiniais. Buvome suskirstyti į grupes ir turėjome atlikti užduotis pasitelkiant skaitmeninę Actionbound programėlę. Kursų metu mokėmės ugdymo procese pritaikyti Actionbound, Eyejack, Quiver, Learningapps, Storyjumper ir kitas skaitmenines programėles. Praplėstas kultūrinis akiratis – susipažinta su žymiausiomis Paryžiaus vietomis: Eifelio bokštu, Eliziejaus laukų alėja, Triumfo arka ir kitais objektais.


Projekto koordinatorius A. Mickevičius