Pasaulinė vandens diena 2023

Kovo 22 d. gimnazijoje vyko patyriminio ugdymo pamokos skirtos paminėti Pasaulinę vandens dieną. Per pamoką gamta ir žmogus 6 b klasės mokiniai atliko bandymus, kurių metu įsitikino, kad tūriui išliekant pastoviam vanduo gali įgyti įvairiausias formas, o šildomas vanduo plečiasi.  7 klasės mokiniai  kartu su biologijos mokytoja aptarė stebėtą filmą, diskutavo apie atsakingą maisto naudojimą ir kokie vandens kiekiai yra sunaudojami maisto gamyboje. 8 klasės mokiniai per fizikos pamoką nustatė vandens tankį, o chemijos pamokoje atliko įvairius  eksperimentus: pagamino spalvotą – sluoksniuotą cilindrą, o skaidrų vandens cilindrą naudojo kaip  optinį lęšį ir stebėjo vaizdus pro jį.  I g. klasės mokiniai per chemijos pamoką tyrinėjo rūgštinių ir bazinių tirpalų pH. III- IV g. klasė   mokiniai per fizikos pamoką nustatė vandens paviršiaus įtempimo koeficientą, o per biologiją tyrinėjo difuzijos reiškinį, tradiaskancijos lapo sandarą, ieškojo žiotelių.

Mokytojos: Daiva Jonkienė ir Laima Zdanavičienė