Velykos STEAM centre

Balandžio 6 d. Šiaulių STEAM centre vyko renginys Šiaulių regiono 7 – 8 klasių mokiniams „Velykos STEAM centre”. Šiame renginyje dalyvavo 15 aktyvių ir gamtos mokslais besidominčių mūsų gimnazijos mokinių.
Svyruojantys kiaušiniai – Fizikos laboratorijoje nustatė vištos ir putpelių kiaušinių laisvo kritimo pagreitį, išsiaiškino, kad kietai virtas kiaušinis visai nėra kietas. Tiksintis kiaušinis – Chemijos laboratorijoje stebėjo, kaip kiaušinių lukštų ir druskų molekulės, tarsi tiksintis laikrodukas, tirpale suranda viena kitą ir sukuria spalvingą bei puošnų velykinį papuošalą – kristalinį kiaušinio geodą! Ekstremalus slalomas – Robotikos ir IT laboratorijoje valdydami robotą-mašinėlę įveikė trasą nenusviesdami laikiklyje padėto kiaušinio. Margučių dirbtuvės – Sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės laboratorijoje naudodami natūralias žaliavas, margino kiaušinius.  Renginį vainikavo viktorina, kurios klausimai sudaryti iš veiklose pateiktos informacijos. 
Edukacinės veiklos mokiniams labai patiko. Jie džiaugėsi prasmingai praėjusia diena, naujais tiriamųjų darbų įgūdžiais ir atliktais 4 darbais.

Mokytoja Daiva Jonkienė