Erasmus+ KA1 mokytojų kvalifikacijos kėlimo kursai

Balandžio 30 – gegužės 4 dienomis Gruzdžių gimnazijos mokytojai A. Belskienė, O. Venckienė, A. Lengvenienė ir A. Mickevičius dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose Kroatijoje. Kursų tema „Įtraukusis ugdymas“ („Special Needs and Inclusion in Education“). Mokymų tikslas – pagerinti mokytojų įgūdžius kokybiškai organizuoti įtraukiojo ugdymo veiklas gimnazijoje. 5 dienų kursuose mokytojai susipažino su Kroatijos švietimo sistema, specialiųjų poreikių mokinių ugdymo galimybėmis, dalinosi turima patirtimi su kitose šalyse dirbančiais mokytojais. Kursuose dalyvavo mokytojos iš Lenkijos, Suomijos, Makedonijos, Latvijos. Mokymų metu daug diskutavome apie įtraukiojo ugdymo galimybes ir esamą situaciją Lietuvos mokyklose ir kitose šalyse. Mokymų lektoriai pristatė informaciją apie įvairius sutrikimus: disleksiją, disgrafiją, diskalkuliją, autizmo spektro sutrikimą. Buvo pristatyti ir aptarti mokinių darbų pavyzdžiai, diskutavome apie SUP mokinių, turinčių autizmo spektrą elgesį sukeliančius veiksnius, mokytojų reakciją, bendradarbiavimo būdus ir metodus su tėvais ir vaikais. Taip pat teko aplankyti dienos centrą ir specialią mokyklą bei iš arčiau susipažinti su mokytojų ir mokytojų pagalbininkų darbo specifika. Bendraujant su šiose įstaigose dirbančiais mokytojais ir prižiūrėtojais įdomu buvo išgirsti kiekvieno iš jų patirtį, pamatyti jų darbą su mokiniais, turinčiais sunkias įgimtas negalias. Remiantis mokymuose pateikta medžiaga buvo parengta metodinė priemonė mokytojams, kurioje yra aprašyti sutrikimai, simptomai, priežastys, pateikti mokinių darbų pavyzdžiai, rekomenduojamos skaitmeninės priemonės dirbti su specialiųjų poreikių mokiniais.