Akcija „Žalioji palangė“

Akcija „Žalioji palangė“ Gruzdžių gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja ilgalaikiame projekte ,,Žemei reikia draugų“. Projekto metu mokiniai dalyvauja įvairiose veiklose: inkilų kėlimo akcijoje, kompiuterinių piešinių konkurse, skirtame pasaulinei Žemės dienai ir  kituose renginiuose. Viena iš labiausių patikusių šio ilgalaikio projekto veiklų- akcija ,,Žalioji palangė“. Pradinių klasių mokiniai savo klasėse augino įvairius prieskoninius augalėlius. Smagu buvo stebėti, kaip iš įbertos į žemę sėklėlės išauga augalas, tyrinėti, kaip jis auga. Vėliau mokiniai per dailės ir technologijų pamokas gamino įvairius sumuštinius ir juos gardino savo užaugintais augalėliais. Ir kaip skanu, ir sveika buvo valgyti tokius sumuštinius ! Patyriminis mokymas – tai turbūt seniausia edukacijos forma. Tai mokymasis veikloje. Praktinis patyrimas yra vienas geriausių mokymosi būdų. Patyriminis mokymasis pripažįsta, kad vaikai geriausiai mokosi iš savo asmeninės patirties ir savo atradimų.  Akcija ,,Žalioji palangė“, integruota į pamokinį ugdymą, leido atrasti pažinimo džiaugsmą, ugdytis atsakingumo, bendradarbiavimo ir kitoms kompetencijoms.

Aurelija Mykolaitienė