Edukacija „Pažintis su neregio pasauliu“

Lapkričio 17 d. Gruzdžių gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Pažintis su neregio pasauliu“. Į gimnaziją atvyko ir edukaciją vedė neregė pasakų vaikams autorė Indrė Stankevičienė. Viešnia papasakojo, kaip ji pažįsta pasaulį. Edukacijos metu vaikai išgirdo autorės pasaką, kuri buvo skaitoma iš Brailio rašto knygos. Vėliau pasaka buvo aptarta. Kaip matyti ne akimis, o širdimi? Kaip užauginti širdyje sodą? Tada atėjo laikas netikėtumams: iš nedidėlio lagaminėlio buvo ištraukta Brailio rašto mašinėlė, kuria vaikai galėjo patys paspausdinti. Mokiniai susipažino ir su kitomis neregiams skirtomis priemonėmis: kalbančiu termometru, monetų ir banknotų matuokliu, ir net spalvų detektoriumi! Mokiniai susipažino ir su baltąja lazdele, aiškinosi, kodėl ji balta. Taip pat sužinojo, kaip padėti neregiui įlipti į autobusą, pereiti gatvę, ar nusipirkti ledų.

Gimnazijoje kaip tik šią savaitę vyksta Tolerancijos savaitės veiklos. Tad ši edukacija- puiki proga ugdytis toleranciją kitokiems žmonėms, kitokiam požiūriui ir t.t..  Sudalyvavę šioje edukacijoje, vaikai suprato, kad žmonės su regos negalia yra tokie pat kaip visi – tik jiems reikia šiek tiek padėti.


Pradinių klasių mokytoja A. Mykolaitienė