Minėjimas „Kartu kalboje ir valstybėje“

Lapkričio 17 d., penktadienį, Gruzdžių gimnazijos gimnazistai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Dovile Adomaitiene dalyvavo iškilmingame Valstybinės lietuvių kalbos komisijos su Seimu ir Valstybine kalbos inspekcija organizuotame valstybinės kalbos statuso atkūrimo 35-mečio minėjime „Kartu kalboje ir valstybėje“. Renginys vyko  vienoje svarbiausių Seimo erdvių – Kovo 11-osios Akto salėje. Apie lietuvių kalbos, tautos ir valstybės ryšį istorinėje perspektyvoje pranešimus skaitė istorikas dr. Algimantas Kasparavičius, buvo rodomas specialiai šia proga sukurtas dokumentinis filmas „Išsaugojome kalbą“, apie lietuvių kalbos reikšmę kalbėjo LRT sporto komentatorius Rytis Kazlauskas, VU studentė poetė Mūza Olimpija Svetickaitė, lietuvių kalbos mokytojų Vaida Ambrasaitė, populiarus lietuvių vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, tarptautinių apdovanojimų pelniusi aktorė Aistė Diržiūtė ir LRT kalbos ambasadoriumi vadinamas laidų vedėjas, filmų garsintojas Marijus Žiedas. Renginį vainikavo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunųjų smuikininkų koncertas. Gimnazistai džiaugėsi puikiu renginiu ir galimybe aplankyti Seimo rūmus.


Rosita Kanišauskaitė ir Rimvydas Šabanas