„Pamatyk, pasėk ir paragauk“

Gruzdžių gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja projekte ,,Pamatyk, pasėk ir paragauk“, kurį pasiūlė Lietuvos universitetų botanikos sodų asociacija kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje ir Šiaurės šalių genetinių išteklių centru „NordGen“. Projekto  pagrindinis tikslas – maistinių augalų įvairovės išsaugojimo svarba Šiaurės ir Baltijos šalyse. Projekto metu mokiniai mokomi apie maisto produktų kilmę, augalinio maisto gamybą, supažindinami su augalų, kuriuos galime auginti ir valgyti mūsų geografinėje vietovėje, įvairove. Diskusijose taip pat aptariamos tokios temos kaip maisto paveldas, tvarumas ir gebėjimas apsirūpinti maistu. Projekte dalyvaujančios klasės gavo edukacinį paketą, kurį sudaro auginimui skirtos sėklos, instrukcijos, informacija apie augalus, taip pat klausimai diskusijoms ir veiklos pavyzdžiai. Sėklos buvo  siunčiamos tiesiai iš bendros Šiaurės šalių sėklų kolekcijos, kurią prižiūri „NordGen“ į Lietuvos botanikos sodus. Į Gruzdžius sėklos atkeliavo iš VU Šiaulių akademijai priklausančio botanikos sodo. Pasirinkto mokomojo paketo  praktiniu eksperimentu siekiama, kad mokiniai įgytų žinių apie sėklas ir dygimo procesą. Mokiniai tyrinėjo skirtingas sėklas ir jų išvaizdą, šiuo metu stebi ir lygina dygimo procesą.

Pradinių klasių mokytojos