Gruzdžių gimnazijai – 20: istorija, kurią kuriame kartu

Balandžio 24-oji mūsų gimnazijoje buvo kitokia nei įprastai – kupina šurmulio, šypsenų ir ypatingo jausmo. Tą dieną pradėjome minėti gražią progą – gimnazijos 20-metį. Jau nuo ryto čia tvyrojo šventinė nuotaika: pamokos virto įdomiomis veiklomis, mokiniai dalyvavo viktorinose, atliko įvairias kūrybines užduotis, prisiminė gimnazijos istoriją ir svarbiausius jos įvykius. Tai buvo puiki proga ne tik sužinoti daugiau, bet ir pajusti, kad esame dalis kažko didesnio.

Šventė vyko Gruzdžių kultūros centre, kur susirinko gausus būrys bendruomenės narių ir svečių – buvę mokytojai, mokiniai, garbūs svečiai. Jautėsi ypatinga bendrystės atmosfera.

Renginys prasidėjo įkvepiančia gimnazijos direktoriaus Juozo Vasiliausko kalba. Joje buvo prisimintas visas gimnazijos kelias – nuo pirmųjų dienų prieš 20 metų iki šiandienos. Tai buvo ne tik faktų apžvalga, bet ir nuoširdus pasakojimas apie žmones, visų jų pastangas ir augimą. Gimnazijos bendruomenę sveikino gausybė svečių, linkėdami gimnazijai ir toliau klestėti, augti bei išlikti vieta, kur gera mokytis ir būti.

Šventę papuošė mokinių pasirodymai – skambėjo dainos, sukosi šokėjai, netrūko ir nuoširdžių emocijų. Ypatingo dėmesio sulaukė abiturientų vaidybiniai siužetai, kuriuose atsispindėjo jų patirtys per dvylika metų gimnazijoje – nuo pirmųjų nedrąsių žingsnių iki brandžių atsisveikinimo akimirkų.

Ši šventė dar kartą parodė, kokia stipri ir vieninga yra mūsų gimnazijos bendruomenė. 20 metų – tai ne tik skaičius, bet ir daugybė istorijų, prisiminimų bei žmonių, kūrusių ir tebekuriančių ją. Norisi tikėti, kad dar ne vienas gražus jubiliejus sujungs mus visus taip pat šiltai ir prasmingai.