Pradinių klasių mokinių patyriminis ugdymas Gruzdžių gimnazijoje

Patyriminis mokymas – tai mokymasis veikloje. Praktinis patyrimas yra vienas geriausių mokymosi būdų. Švietimo rezultatų pasiekiančiose šalyse gamtos mokslų mokoma taikant praktinę tiriamąją veiklą — ji vis populiaresnė ir Lietuvos mokyklose. Vis daugiau dėmesio skiriama gyvosios gamtos stebėjimui, mokslinių idėjų ir technologijų pritaikymui kasdieniame gyvenime. Gamtos mokslų pamokos persikelia ir į netradicines erdves: parką ar mokyklos kiemą. Praėjusiais metais gimnazijos pradinių klasių mokinius pasiekė įvairios priemonės, skirtos pasaulio pažinimo mokymui: matavimo indai, mėgintuvėliai, tiriamųjų darbų rinkiniai, mikroskopai, žiūronai, kompasai, optikos rinkiniai ir kiti prietaisai. Naujos priemonės skirtos eksperimentams atlikti, mokytis tyrinėjant ir stebint gamtos reiškinius.

Vasario 25 d. ketvirtos klasės mokiniai tyrinėjo tirpias ir netirpias medžiagas. Mokiniai kėlė hipotezes, atliko tyrimą, formulavo išvadas. Mokėsi pagaminti tirpalą, sužinojo, kas yra tirpiklis, o kas tirpinys. Tiriamoji veikla mokiniams labai patiko. Jie labai gerai suvokė naują medžiagą.
Mokytoja A. Mykolaitienė